Türkiye’de yaz tatili deyince akla gelen yerlerin başında doğal güzellikleri, eşsiz sahilleri ve lüks otelleri ile Antalya her yıl gelişen turizmi ile görenleri şaşkına çeviriyor. Kendi başına bir dünya olan Antalya her türden tatilciyi mutlu ediyor. Antalya’nın popüler tatil köyleri ise şöyle:

Kemer

Antalya’nın en çok tercih edilen tatil yeri Kemer, çok sayıda otelleri ile tatilcileri ağırlıyor. Sezon gelmeden biten rezervasyonlar Kemer’in ne denli tercih edildiğinin en büyük göstergesi. Kemer masmavi denizi ve denizin içine kadar gelen yemyeşil ormanları ile doğaseverlerin birinci tercihi. Gündüz denizin keyfini çıkaran tatilciler için de eğlenceli bir gece hayatı sunan Kemer Türkiye’de tatil yapmak isteyen turistler arasında da çok popüler.

Belek

Antalya’nın diğer bir ucunda otelleri ile meşhur Serik ilçesine bağlı Belek vardır. Belek oteller bölgesi olarak da biliniyor, Antalya’nın ve hatta Türkiye’nin en lüks ve devasa otelleri bu bölgede yoğunlaşmış durumda. Bunda özellikle Belek’te yer alan uçsuz bucaksız golf sahalarının da etkisi var. Golf turnuvalarının düzenlendiği bu sahalar, golf severleri ağırlıyor.

Belek deniz ve golf sevenlere hitap etmesinin yanında Kurşunlu Milli Parkı, Aspendos ve Perge antik kentleri ile doğa ve tarih severlere de kapılarını açıyor.

Alanya

Antalya’nın içinde başka bir şehir olan ve kendine ait bir havalimanı bulunan Alanya da çok popüler bir ilçe. Kilometrelerce uzanan sahili ile Alanya çeşit çeşit otelleri ile turistleri kendine çekiyor. Gece hayatı, tarihi yerleri ve Damlataş Mağarası gibi doğal ve kendine has yapılarıyla doğaseverlerinde ilgi odağı.

Kaş

Kaş Antalya’nın belki de ulaşımı en meşakkatli ama doğal yapısı ile de en cazibeli yeri olabilir. Dağların arasında bir koy gibi yeşil ile mavinin dans ettiği bir cennet. Kaş dalgıçların Akdeniz’deki en uğrak mekanı. Kamp yapanların da çok sevdiği bu güzel ilçe de yine diğer ilçeleri gibi tarihi yerleri de kültürel tatlar almak isteyenleri tatmin ediyor.

Side

Side Antalya’nın en eski turizm yerlerinden biri. Side denilince akla ilk gelen yer Apollon Tapınağı. Bu tapınağın yanında yer alan antik kalıntılar, tarihi eserler her mevsim turistleri kendine çekiyor. Bunun dışında berrak denizi, uzun plajları ve burada konaklamaya imkan tanıyan lüks otelleri ile tatilcilerin en uğrak yeri.