Dört mevsimin yaşandığı Türkiye sadece yaz aylarında deniz turizmi ile misafirlerini ağırlamaz her mevsim yerli yabancı turistler için tatil seçenekleri sunar.

Yaz ayları deniz, kum ve güneş

Yaz aylarında özellikle Türkiye’nin sahillerin turist akınına uğrar. Cennetten bir köşe olan koyları, kilometrelerce uzanan sahilleri ile Türkiye yaz aylarında denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak için birebir. Bu aylarda dört denizi ile misafirleri ağırlayan Türkiye’de özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarındaki oteller misafirlerini ağırlar. Ardından özellikle hafta sonu kaçamakları için Marmara kıyıları dolup taşar. Karadeniz de suyun tadını çıkarmak isteyenleri misafir eder.

Kış aylarında kar ve Doğu

Kış aylarında yüksek dağları ile kayakçıların vazgeçilmezi ülkelerden biri Türkiye’dir. Yerli ve yabancı turistlerin akın akın geldiği Bursa Uludağ, Erzurum Palandöken, Kartalkaya gibi birçok kayak merkezi dolar taşar. Kayak merkezlerinde misafirlerini yıllardır ağırlayan oteller, konuklarına lüks hizmet sunmaktan geri durmazken otantik bir tatil planı yapanlar içinse romanlara konu olan Doğu turu mevcut.

Doğu Ekspresi ile ülkenin en güzel şehirlerini tren penceresinden izleyerek, el değmemiş güzelliklere tanıklık edebilirsiniz.

Bahar aylarında gelen özgürlük

Türkiye’de sayısız doğa güzellikleri var. Yer üstü ve yer altı doğal olayların yaşandığı Türkiye’de her bölge sonbahar ve ilkbahar da gezilebilir. Kanyonların olduğu, yaylara çıkıldığı şehirleri, peri bacalarının gök yüzüne uzandığı şehirleri, koyları ile dağları ve tepeleri ve en önemlisi tarihi şehirleri, semtleriyle Türkiye’nin herhangi bir şehrine tatile gidebilirsiniz.

Her şehirde misafirlerini ağırlayacak zenginliği bulunan Türkiye, turizmin cenneti olmasının karşılığını sunuyor. Her şehirde misafirlerinin konaklaması ve rahat etmesi için otelleri bulabilirsiniz. Turistlere alışmış olan yöre halkları da misafirlere her zaman yardımcı olmaktadır.

Denize girmek istiyorsanız yazın Muğla, Aydın, Antalya ve Alanya birinci seçeneğiniz olmalı.

Karadeniz’in yaylarına çıkmak, dağların tepelerinde doğal gölleri izlemek istiyorsanız ilkbaharda gitmelisiniz.

Nevşehir peri bacalarını görmek, balonla gökyüzünde dolaşmak istiyorsanız sonbaharda orada olmalısınız.

Nemrut Dağı’ndan güneşin doğuşunu ve batışını izlemek ve Mezapotamya’nın sihrine kapılmak istiyorsanız ilkbaharda yolunuz buraya düşmeli.

Termal otellerde sağlıklı bir dinlenmeye ihtiyacınız varsa kışın Türkiye’de olmalısınız.

Her mevsim güzel İstanbul’u dolaşabilir, her mevsim tüm şehirlerin tarihi yapılarını görebilirsiniz.