Türkiye kelimenin tam anlamıyla bir tatil cenneti. Birçok farklı zevke hitap eden, her tatil planı için bir alternatifi olan Türkiye özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği. Türkiye’nin deniz kıyılarında sayısız tatil köyü bulunuyor. Bunlardan bazıları uzun yıllardır çok popüler. Türkiye’ de her yıl çok sayıda insanı ağırlayan ve popülaritesini yitirmeyen tatil köyleri hizmet veriyor.

Ege’nin en popüler tatil merkezi Bodrum

Türkiye’de tatil denince akla gelen ilk yer şüphesiz Bodrum’dur. Yurt içi ve yurt dışından çok yoğun ilgi gören Muğla’nın sıcak ilçesi Bodrum tatilcilerin hayallerindeki tatili yaşaması için muazzam bir yer. Ege’nin tüm motiflerini taşıyan Bodrum; kendine özgü beyaz evleri, taşlı dar sokakları, kumsalları, koyları ve tarihi ile Ege’nin incisi lakabını hak ediyor.

Bodrum’da tatil yapmak isteyenler için çok sayıda alternatif tatil modeli bulunuyor. Lüks oteller, zengin tatil köyleri, yat turları, koylarda konaklama seçenekleri ile kendiniz için ideal tatil modelini yaşayabilirsiniz.

Akdeniz’in en popüler tatil destinasyonu Fethiye

Akdeniz Türkiye’nin en uzun kumsallarını oluşturuyor. Her yaz binlerce konuğa ev sahibi olan Akdeniz’in her bir tatil merkezi görülmeye ve sıcak bir tatil yaşamaya değecek nitelikte. Bunlar arasında en bilinen ve en zengin güzelliğe sahip olan, sayısızca tatil köyüne ve sahipliği yapan Muğla’nın bir diğer ilçesi ise Fethiye.

Fethiye Ölüdeniz’i ile ilk akla gelen ama Ölüdeniz’den ibaret olmayan doğal zenginlikleriyle, doğa sporu yapmaya imkanı olan doğasıyla tatilcilerin çok sevdiği bir yer.Çadırını alıp giden için de lüks bir tatil yapmak isteyenler için de ideal olan Akdeniz’in göz bebeği.

Fethiye Ölüdeniz Türkiye’nin en güzel plajı. Ölüdeniz 2006 yılında da “Dünyanın En Güzel Plajı” seçilmiştir. Ölüdeniz’de tuz seviyesi çok yüksek olduğu için metrelerce suda yürüyebilir ve yüzme bilmeseniz bile batmazsınız.

Ölüdeniz her yıl yüzlerce fotoğrafçıyı, doğa sporcularını ve tatilcileri ağırlar. Tekne turu yaparak Ölüdeniz’in en uç noktalarına gidebilir, su sporları yapabilir ve en popüler aktivite olan yamaç paraşütü ile adrenalinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.