Tatili sevmeyen yoktur. Herkes yaşamın stresinden, hayatını geçirdiği mekanlardan biraz uzaklaşmak ister. Özellikle sıcak aylarda bir tatile çıkmak aylarca beklenen bir hayaldir. Aylarca beklenen bu hayalin kötü bir sürprizle sona ermemesi için otel tercihi çok önemlidir. Türkiye’de her bütçeye hitap eden otel mevcut. Tabi sunulan hizmet de bu ücretle paralel olarak değişiyor. Lüks ve rahat bir tatil ya da konaklama geçirmek isteyenlere ise Türkiye’nin çoğu bölgesinde lüks oteller misafirlerini memnun ediyor.

Otelde geçireceği vakti ev rahatlığında olmasını isteyenler için ilk tercih yıldız sayısı fazla olan ve sunduğu hizmetler kaliteli olan otellerdir. Lüks otelleri tercih etmek isteyenler için bir araştırma yapanların akıllarındaki soru lüks oteller nasıl olmalıdır.

Lüks oteller butik hizmet sunmamalı

Bazı kişilerin tercihi butik oteller olabiliyor. Özellikle sıcak bir ortamda tatil yapmak isteyenler için butik hizmetler son derece yerinde olabilir. Ama bir otelin lüks kategorisinde değerlendirilmesi için en az beş yıldız alması gerekir. Bunun için de oda sayısı en az 120 sayıda olmalı.

Konukların rahat vakit geçirebilecekleri bir lobinin olması gerekir

Otellere sadece uyumak için gitmeyiz. Otel içerisinde vakit geçirmek istediğimizde güzel bir lobi arayışına gireriz. Sıcak soğuk içkimizi yudumlayacağımız, bir konuğumuz geldiğinde onu ağırlayabileceğimiz bir lobi olmalı. Bir otelin lüks kategorisinde değerlendirebilmemiz için de kişileri rahat ettirebilecek, şık bir lobi bulunmalı.

Odaların lükslüğü

Lüks bir otelden bahsederken sanırım herkesin aklına gelen ilk şey odaların lüks olmasıdır.Odanın konforlu olması çok önemlidir. Eşyaların temiz ve kaliteli olmasının yanında, oda içerisinde bir yaşam alanı olmalıdır. Ayrıca odada kişisel bakım için alternatiflerin bulunması da gerekir.

Otel hizmetleri

Otelde odamızdan çıktığımızda bizi bekleyen bir spanın, spor salonun, havuzun olmasını herkes bekler. Ancak sunulan hizmetle söylenen arasında da bir fark olmamalı. Konukların kendilerini yenileyebileceği bir sağlık ve spa merkezi, kişisel bakım odaları bulunmalı. Özellikle tatil beldelerinde yer alan lüks otellerde konukların beklentileri çeşitlenir. Gününü geçirecekleri çeşitli aktivitelerin yer alması gerekir.

Olmazsa olmaz mutfak

Otellerin mutfakları günlük hayatta da çoğu insanın ilk tercihi olur. Gerek lezzetli yemekleri, gerekse çeşitliliği açısından otellerin restoranları her zaman ilgi görür. Lüks otel kategorisinde ise bu beklenti artar. Her kültürde insanların ağırlandığı lüks otellerde dünya mutfağından çeşitli lezzetlerin yer alması beklenir.

T