Türkiye’yi cennet yapan doğası yazın insanları iyice cezp ediyor. Herkesin kendini sıcak sahillere atmak istediği sıcak günlerde popüler plajlar da dolup taşıyor. Berrak suyu, yeşil doğası, tertemiz kumsalı ile kendisini diğerlerinden ayıran ve en çok k beğenilen plajlarını sizler için sıralıyoruz.

Datça- Ovabükü Plajı

Datça’nın incisi Ovabükü koyu, muhteşem doğasıyla The Guardian gazetesi tarafından da onure edilmiş ve Türkiye’nin en güzel plajı olarak görülmüştü. Ovabükü’ne ulaşım biraz zor ancak özellikle kafasını güzel bir doğada ve tertemiz bir suda dinlendirmek isteyenler için muhteşem bir seçim.

Fethiye –Ölüdeniz

Türkiye tanıtımlarında muhakkak kendisine bir kare yer verilen büyülü bir plaj olan Ölüdeniz. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçildi. Fethiye’nin muhteşem plajlarından biri olan Ölüdeniz içerisindeki yüksek tuz oranıyla bir gölü andırıyor. Sıcak su sevenler ve yüzmekten korkanlar için ideal.

Fethiye-Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi Fethiye’nin diğer bir zenginliği. Popüler olan ve güzelliği ile insanları cezbeden bu doğa harikası kendini ağırdan satıyor. Çünkü Kelebekler Vadisi’ne karadan ulaşım bulunmuyor. Buraya gitmek isteyenler için gün içinde çok sayıda tekne kalkıyor ve isteyenler kendi imkanları ile konaklayabiliyorlar.

Kelebek Vadisi ismini bu koylarda yaşayan çeşit çeşit kelebeklerden alıyor. Kelebeklerin dünyaya gözlerini açtığı dönemde gidenler bu muhteşem şölene tanıklık edebilir.

Kalkan –Kaputaş Plajı

Kaş yolu üzerinde yer alan bu plajı diğer plajlardan ayıran en önemli özelliği suyu. Bir yerde sıcacık deniz diğer yandan da kayaların altından akıp gelen yer altı suları birleşiyor. Bu hem suyun tadını hem de rengini değiştirerek bambaşka bir deneyim sunuyor. Çok beğenilen bu plajda konaklamak isteyenler için de hizmetler sunuluyor.

Dalyan- İztuzu Plajı

Akdeniz’in efsanevi plajı dünyada birçok otorite tarafından listeye girmiştir. Dünyanın en güzel on plajından biri olarak defalarca seçilen İztuzu Plajı Türkiye’de de dünyada da en popüler olan kumsallardan biri.

İztuzu Plajını her yıl caretta carettaların yumurtlama döneminde gündeme geliyor. Bu doğa harikası plaj dünyada sayıları tükenen deniz canlılarına ev sahipliği yapıyor. Akşam saat sekizden sonra kaplumbağaları rahatsız etmemek adına giriş yasaklanıyor.